Üyelik Sözleşmesi

emakine.net, kullanıcıların siteye yükledikleri bilgi ve belgelerin koşulsuz biçimde sahibidir. Verileri arşivleme, yeniden kullanma ve kullanımdan kaldırma gibi yetkileri site yönetimine aittir. Siteyi kullanan kullanıcı, ek bir onaya gerek olmaksızın bu ve aşağıdaki diğer hususları kabul etmiş sayılır. emakine.net kullanım koşullarından haberdar olunmaması durumundan sorumlu değildir, firmamız kullanım koşullarını açıkça beyan etmiş ve bu noktadaki sorumluluğu bütünüyle reddetmiş sayılacaktır.

Sitede yer alan yayınların yasal yükümlülükleri, ilanı veren kişi veya kuruluşa ait olmakla birlikte, itilaf durumunda yetkili, sitenin sahibi olan firmanın ikamet adresindeki mahkemelerce görülecektir.

Üyelik ve Şartlar

Siteye üyelik, 15 ilanla kadar ücretsiz olup, bundan sonraki ilanlar için mağaza açılması ve ödeme yapılması talep edilecektir. Mağaza ücretleri standart olmayıp, emakine.net yönetimi tarafından firmaya özel olarak belirlenmektedir. Bu bağlamda eşitçi bir davranış sergilemekle yükümlü olmadığımızı açıkça beyan ederiz.

İçeriğin Doğruluğu

Tüm ilan sitelerinde olduğu gibi, emakine.net üzerinde yer alan verilerin doğruluğu garanti edilememektedir. Firmamız yalnızca yayımlamakla sorumlu olduğu bilgiler nedeniyle hiçbir biçimde sorumlu tutulamaz. 

Her ne kadar verilerin ve kullanıcıların gerçekliği onaylanıyor olsa da, olası süistimal durumlarında sitemiz sorumlu olmayacaktır. Bu noktada alıcının güvenli yöntemleri tercih etmesi ve güvenliğini tesis etmesi gerekecektir. Bunun yanı sıra  alım satımdan kaynaklanan tüm anlaşmazlıklarda itiraz merci tüketici mahkemeleri olup, sorumlu taraflar alıcı ve satıcı olacaktır. Sitemizin alım satım ilişkileri ile ilgili herhangi bir yetki ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

Kullanıcı Kabulü

emakine.net, kayıt yaparken, güvenlik doğrulamaları isteyebilir ve kullanıcının bilgilerini talep edebilir. Güvenlik nedeni ila alınan bilgiler 3. Şahıslarla paylaşılmaz, adli bir talep olmadıkça beyan edilmez. Site herhangi bir neden belirtmeden kullanıcı kabul etmeyebilir veya var olan kullanıcının kaydını iptal edebilir. Özellikle koşullara aykırı davranışlar sergileyen kullanıcılar doğrudan site dışına itilecektir.

Sayfaların Değiştirilmesi ve Silinmesi

emakine.net, sitede yer alan tüm verileri ve bilgileri, önceden haber vermeksizin yeniden düzenleyebilir, kısmen veya tamamen silebilir. Verilecek ilanlar üzerinde değişiklik yapma hakkı koşulsuz site yönetimindedir. Kullanıcıların yapacağı girişlerde herhangi bir ihlal tespit edilmesi veya bir ilhlalin rapor edilmesi durumunda site içeriği doğrudan değiştirecektir.

Harici Bağlantılar

emakine.net kaynağından diğer sitelere link verilebilmesi mümkün olsa da, site yönetimi bazı linklerin kaldırılması hakkını saklı tutar. Verilen linklerin güvenilirliği de site yönetiminin sorumluluğunda değildir.

Telif ve Lisans

Kullanıcının ilanında belirteceği bilgiler ve/veya görseller herhangi bir telif hakkı ile korunmaktaysa, teliften doğan cezalardan emakine.net sorumlu olmayacaktır. Telif sahibinin başvurusu halinde sistemden silinecek olan görsel ve diğer içeriğin telif ve lisans hakları nedeniyle ortaya çıkacak dava süreçlerinde, emakine.net'in sorumluluk taşımadığı ve kullanıcının bu hususta bütünüyle sorumlu olduğu, kullanıcı tarafından site kullanılarak kabul edilmiş sayılacaktır. Online kaynaklar, basılı kaynaklar, medya içerikleri ve görsellerin kullanımı sınırlandırılmamış olup, sunucumuzda yer alıyor olsa dahi, kullanıcıların yüklemiş ve lisans ihlali durumunda sorumluluğu kabul etmiş olmalarından ötürü sorumluluğumuzu reddederiz.

Online Olma Garantisi

Sitemiz, mücbir sebepler olmadıkça ve bakım periyotları dışında online olacaktır. Herhangi bir arıza veya bakım durumunda belirli süreli kesintiler, ücretli üyeliklerde ücret iadesini doğuran şartlar arasında yer almaz. Site %100 online olma garantisi vermez ve teknik arızalar ve bakımlar dava konusu edilemez.

Sorumluluk Reddi

emakine.net ve sitenin sahibi olan kişi ve/veya firmalar, sitede yer alan hiçbir ilandan sorumlu değildir. Her türlü adli soruşturma durumunda, mahkemece talep edilecek tüm bilgi ve belgeler ilgili mercilere iletilir ve kullanıcı leyhinde veya aleyhinde tavır alınmaz. İster alıcı, ister satıcı olsun, alım satım veya diğer nedenlerle mağduriyet yaşanması durumunda sitemizin herhangi bir husustan dolayı sorumlu tutulabilmesi söz konusu değildir. İkili ilişkiler, alım satım, telif, vergi, dijital korsanlık, yanıltıcı ilan ve beyan ve bunlar dışında dava konusu olabilecek tüm konularda firmamız sorumluluk kabul etmemekte ve kullanıcılar (alıcı ve satıcılar) firmamızın sorumluluk reddini, siteyi kullanarak kabul etmiş sayılırlar.

emakine.net 2. el makina, ikinci el makina, Sahibinden makina, 2. el makine, Sıfır makine